Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Tysiąc złotych miesięcznie dla singli? Nowy program rządowy ruszy w drugiej połowie roku

Nowy rząd przygotowuje następcę programu „Pierwsze mieszkanie”. Single będą mogli liczyć na tysiąc złotych dopłaty do kredytu miesięcznie.

Nowy program ma działać na nieco innych zasadach niż poprzedni. Największe zmiany wprowadzono w pomocy oferowanej singlom. Będą mogli otrzymać dopłaty do maksymalnie 200 tys. zł kredytu, a nie do pół miliona, jak było to w programie „Kredyt 2%”. Ekonomista Bartosz Turek wyliczył dla Radia Zet, że oznacza to maksymalne dopłaty na poziomie tysiąca złotych miesięcznie. Rodziny wielodzietne będą mogły liczyć na nawet dwukrotnie więcej.

Przeciętne dopłaty mają wynosić 120 tys. złotych. W przypadku kredytu 2% było to 170-180 tys. zł. Oprócz tego rząd chce wprowadzić limit 15 tys. umów kwartalnie. Dla porównania w przypadku kredytu 2% udzielone zostanie finalnie 80-100 tys. umów po dwóch kwartałach jego funkcjonowania. Rząd twierdzi, że zapobiegnie to gwałtownemu wzrostowi cen mieszkań.
Minister rozwoju i technologii Krzystof Hetman ogłosił, że nowe przepisy wejdą w życie w drugiej połowie roku. Obecnie znajdują się w konsultacjach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio Zet Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij