Najnowsze wiadomości z kraju

Tym razem zamiast Teleranka, zabrali Wiadomości. Zapowiedź w mediach społecznościowych… Platformy

W środę o godz. 19.30 w TVP – zamiast “Wiadomości” – ukazało się krótkie oświadczenie Marka Czyża, który zapowiedział od czwartku nadawanie “programu informacyjnego TVP” bez “propagandowej zupy”. Czyż wygłosił krótkie oświadczenie, tłumacząc zmiany.

Na program, który miał być zapowiedzią “odpartyjnienia” mediów publicznych zaproszono na profilach partii w mediach społecznościowych.

– Żaden polski obywatel, który finansuje działania telewizji publicznej nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę, czyjąkolwiek. Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne ma prawo żądać od nich rzetelnej profesjonalnej i uczciwej informacji. Dlatego proponuję państwu (…) uczciwą umowę – od jutra +Wiadomości+ będą państwu prezentowały fotografie świata i dnia, o wszystkim co przyniesie – mówił.

Podkreślił, że “zamiast propagandowej zupy, chcemy zaproponować czystą wodę – nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków”.

“Dziś nie będzie +Wiadomości+, ale jutro podamy państwu informacyjny program TVP – niezawodnie o 19.30” – zapowiedział Czyż. (PAP)

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij