Najnowsze wiadomości z kraju

TVP zorganizuje debatę wyborczą. Wszystkie komitety otrzymają zaproszenia

Kilka dni przed wyborami parlamentarnymi odbędzie się debata wyborcza, którą zorganizuje Telewizja Polska. Jak informują media, wszystkie komitety, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach otrzymają zaproszenia od TVP.

Przeprowadzenie debaty przed wyborami parlamentarnymi przez Telewizję Polską wynika z art. 120 Kdeksu wyborczego. Zgodnie z tym zapisem TVP rozpoczęło wysyłanie zaproszeń na debatę do wszystkich komitetów wyborczych, które zarejestrowały kandydatów we wszystkich okręgach.

Na razie nie wiadomo kto poprowadzi debatę. Pojawiła się za to informacja, że odbędzie się ona 9 października o godzinie 21:00 w siedzibie TVP przy ulicy Woronicza. Ugrupowania, które zdecydują się wziąć udział w debacie, same wybiorą swojego reprezentanta.

Na środę na godzinę 12:00 w siedzibie TVP zaplanowano spotkanie organizacyjne. Wówczas przeprowadzone zostanie m.in. losowanie kolejności wypowiedzi kandydatów podczas debaty, która odbędzie się bez udziału publiczności.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wprost Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij