Publicystyka

TVN wypuszcza materiał o ozdrowieńcu, zamieszczając jego zdjęcie… w koszulce z ośmioma gwiazdami

TVN wypuścił materiał, w którym przeprowadził wywiad z jednym z ozdrowieńców, który dość długo zmagał się ze skutkami Covid-19. Internautów oburzył jednak fakt, iż stacja w materiale posłużyła się jego zdjęciem, na którym mężczyzna pozuje… w koszulce z ośmioma gwiazdami. Jak się okazuje jest to działacz Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej, który aktywnie uczestniczył w zbiórce podpisów dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w ubiegłorocznej kampanii.

Ma 29 lat, ciężko przeszedł zakażenie. Lekarze nie dawali mu szans, rodzina się żegnała. “COVID-19 to nie żarty” – pod takim tytułem TVN promował materiał opowiadający o  29-letnim Mateuszu Rambachercie. Mężczyzna opowiadał o tym, jak ciężko przeszedł koronawirusa, na którego zachorował w listopadzie ubiegłego roku. Mieszkaniec Wałbrzycha był m.in. podpięty do respiratora, a jedyną jego szansą na przeżycie miał być przeszczep płuc, choć i w tym przypadku lekarze nie dawali zbyt wielu nadziei.

Niestety nawet w takim materiale nie mogło się obyć bez kontrowersji. Wszystko z powodu zamieszczenia w nim zdjęcia mężczyzny, który pozuje w koszulce ze słynnymi ośmioma gwiazdami – czyli ocenzurowaną wersją hasła “Je**ć PiS”, niezwykle popularnym wśród przeciwników rządu podczas ostatnich wyborów prezydenckich.

W Polsce jest 2 500 000 ozdrowieńców. TVN pokazała akurat tego, akurat w takiej koszulce – komentuje całą sprawę jedna z internautek.

Jak się również okazuje mężczyzna jest silnie powiązany z Platformą Obywatelską. Według informacji, jakie zamieścił na portalu Linkedin, od dwóch lat pełni funkcję członka zarządu Inicjatywy Polskiej (wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej), a rok temu aktywnie działał w sztabie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, zbierając podpisy pod jej listą.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij