Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk znowu się wściekł! Tym razem przez Protasiewicza

– Premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza ze stanowiska II wicewojewody dolnośląskiego – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Protasiewicz – wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów, w ostatnich latach związany z PSL – w niedzielę wywołał poruszenie swoimi kontrowersyjnymi wpisami na platformie X, w których obrażał politycznych przeciwników oraz dziennikarza.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy tu:

Dziwna aktywność na koncie ważnego polityka na Twitterze. O co chodzi?

W poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza ze stanowiska II wicewojewody dolnośląskiego.

Jak przekazano w komunikacie, premier powołuje i odwołuje wojewodów na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W przypadku wicewojewodów do powołania i odwołania wymagany jest wniosek właściwego wojewody.

Wcześniej od “niestosownych wpisów” Protasiewicza odcięło się PSL. ”

– Nie ma naszej zgody na działania niezgodne ze standardami etycznymi, jakie stawiamy naszym przedstawicielom w życiu publicznym. W tej sprawie zostaną podjęte odpowiednie kroki – poinformowali przedstawiciele partii w mediach społecznościowych.

W poniedziałek wicepremier, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że wpisy Protasiewicza “są nie do przyjęcia i w żaden sposób nie utożsamiamy się z nimi”. „Zalecam mu naprawdę odpoczynek i to mu mówiłem” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Źródło: Stefczyk.info za PAP/X Autor: red/.
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij