Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk czołobitnie powitał niemieckiego kanclerza: Dziś Europa potrzebuje silnego przywództwa

Dziś Europa potrzebuje silnego przywództwa i wspólnego stanowiska w kwestiach bezpieczeństwa – napisał na portalu X premier Donald Tusk, który właśnie powitał w Warszawie kanclerza Niemiec Olafa Scholza. Obecnie obaj przywódcy odbywają spotkanie bilateralne.

Wtorkowe konsultacje międzyrządowe powszechnie postrzegane są jako nowe otwarcie w relacjach między oboma krajami. Z informacji PAP wynika, że strona niemiecka może ogłosić inicjatywę dotyczącą świadczeń dla żyjących jeszcze Polaków poszkodowanych w II wojnie światowej.

“Dziś Europa potrzebuje silnego przywództwa i wspólnego stanowiska w kwestiach bezpieczeństwa. Witaj (Olaf Scholz) w Warszawie” – napisał na portalu X Tusk, który wcześniej powitał kanclerza Niemiec w KPRM.

Po wpisie premiera w internecie zawrzało. Komentujący zwrócili uwagę, że wpis Tuska bardziej przypominał hołd niż powitanie równorzędnego partnera. Zwrócono też uwagę, że Europie niekoniecznie potrzebne jest przywództwo niemieckie, bo to, jak dotąd, przyniosło cierpienia terror i zniszczenie.

Przypomnijmy, że ostatnie konsultacje międzyrządowe między Polską a Niemcami odbyły się w 2018 r. z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel i premiera Mateusza Morawieckiego. Była to 15. tura takich rozmów.

 

Źródło: stefczyk.info/PAP Autor:
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij