Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk zaczyna kopać dołki pod Trzaskowskim? Szef PO uderza w ważny dla prezydenta Warszawy projekt

Donald Tusk kilka dni po powrocie zaczyna urządzać porządki po swojemu. Nowy szef PO zaczyna od prezydentów miast, których stara się odwieźć od pomysłu Trzaskowskiego ws. budowania ruchu samorządowców – informuje “Wprost”.

Od samego początku było wiadome, że na powrocie Tuska do PO najwięcej straci Trzaskowski, którego ambitne plany zostaną mocno zahamowane. Zasugerował mu to nawet były premier w prywatnej rozmowie, który stwierdził, iż samorządowiec powinien skupić się na zarządzaniu Warszawą.

Co więcej nowy szef PO kontaktował się także z włodarzami innych miast, którym sugerował odstąpienie od budowania ruchu samorządowców. Zapewnić go w tym miała m.in. Aleksandra Dulkiewicz. W przypadku niektórych były premier składał obietnice polepszenia ich pozycji, tak jak np. Tadeuszowi Truskolaskiemu, któremu za poparcie obiecał, iż uczyni z niego “regionalnego barona”. Tusk w ten sposób chce uniknąć tworzenia przez nich inicjatywy, która działaby się obok Platformy.

 – Donald pozamiatał Rafała – przyznał jeden z informatorów “Wprostu”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wprost Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij