Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk z Michnikiem na czele rewolucji? Były premier spotka się z dziennikarzem ws. “obalenia dyktatury”

Adam Michnik zamierza spotkać się w czwartek około godziny 20 z Donaldem Tuskiem. Spotkanie odbędzie się w ramach <<klubu “Gazety Wyborczej”>>. Redaktor naczelny GW z byłym premierem zamierzają poruszyć tematy związane z obecną sytuacją w Polsce. Będą próbowali ustalić m. in. to, “jak obalić dyktaturę”.

Tematem rozmów będzie “zmierzch demokracji w Polsce”. Zgodnie z zapowiedzią, szef Europejskiej Partii Ludowej i naczelny “Gazety Wyborczej” skupią się przede wszystkim na krytyce działań rządów Zjednoczonej Prawicy, poruszając m.in. kwestie wznowionych Strajków Kobiet. Zamierzają debatować o problemach Polski w dobie pandemii i “kryzysu unijnego”.

Czołowi dziennikarze GW nie mogą się doczekać zapowiadanej rozmowy. Według Bartosza Wielińskiego, który będzie jednym z gospodarzy spotkania, Polska “stoi w obliczu dramatycznego kryzysu”. Diagnozę w tej sprawie mają wystawić właśnie Tusk z Michnikiem. Jeszcze w mocniejszym tonie wypowiedziała się zastępca redaktora naczelnego Aleksandra Sobczak, która zamierza zapytać się Michnika “jak obalić dyktaturę”?

– Chciałabym, żeby podzielił się swoimi radami z aktywistami, którzy w tej chwili walczą z państwem PiS – stwierdziła dziennikarka.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Izrael zbombardował Jemen

0 0

Aresztowano mężczyznę, który groził, że zabije Trumpa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij