Najnowsze wiadomości z kraju

“Tusk z judaszem polskiej wsi pojechali do Brukseli i udawali, że załatwią przedłużenie embarga. Dostali czarną polewkę”

Tusk z judaszem polskiej wsi pojechali do Brukseli i udawali, że załatwią przedłużenie embarga. Dostali czarną polewkę, bo tam rządzą niemieckie interesy – powiedział w sobotę w miejscowości Miętne premier Mateusz Morawiecki.

“Szef Platformy Obywatelskiej, pan Tusk, pojechał ze swoim przybocznym – judaszem polskiej wsi – do Brukseli i udawali, że załatwią przedłużenie embarga na ukraińskie zboże na dwa miesiące” – mówił premier i dodał: “W Brukseli dostali czarną polewkę, bo tam rządzą niemieckie interesy. Dlatego Tusk i jego przyboczny musieli odjechać z kwitkiem”.Jak mówił, Donald Tusk i Michał Kołodziejczak wyglądają teraz “śmiesznie i smutno”. “Tusk mówił, że załatwi zniesienie zakazu przekazania Polsce pieniędzy z KPO i niczego nie załatwił. Mówił, że załatwi przedłużenie embarga i tego też nie załatwił” – kontynuował premier.

Wskazał, że to rząd PiS broni polskich rolników i polskiej wsi.

Zwracając się do rolników powiedział: “Za wszystkie potknięcia i błędy przepraszamy. Tylko ten kto, nie podejmuje decyzji, nie popełnia błędów. Jeśli jednak zadacie sobie pytanie, jaka Polska ma być i kto walczył o wasz interes w czasach suszy czy covidu, to myślę, że ta odpowiedź nie będzie dla nas zła” – ocenił i dodał: “Wierzę w mądrość polskich rolników i polskiej wsi”.

Źródło: PAP Autor: Daria Al Shehabi, Ewa Wesołowska
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij