Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk: wypalimy żelazem każdą zdradę i próbę destabilizacji

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje: Stabilizacja i bezpieczeństwo są priorytetem dla polskiego rządu. W Polsce nie ma miejsca na współpracę z rosyjskim reżimem. Premier Donald Tusk zapewnia, że dla kolaborantów rosyjskich służb nie będzie żadnej pobłażliwości. Każde działanie przeciwko Polsce lub jej przyjaciołom zostanie ukarane. Nasze służby współpracują z innymi krajami.

Dwa dni temu aresztowano Polaka, który w porozumieniu z rosyjskimi służbami planował zamach na Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Do zatrzymania doszło dzięki ścisłej współpracy Prokuratury Krajowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ze służbami ukraińskimi.

“Niedoszły zamachowiec na prezydenta Zełenskiego, Polak działający w porozumieniu z rosyjskimi służbami – aresztowany 2 dni temu. Białorusin pracujący dla Rosjan, który zlecił dwóm Polakom zamach na współpracownika Nawalnego – zatrzymany. Zamachowcy też już w areszcie. Powiązani są ze środowiskami kibicowskich ultrasów. To tylko w kwietniu. Dla kolaborantów rosyjskich służb nie będzie żadnej pobłażliwości. Wypalimy żelazem każdą zdradę i próbę destabilizacji” – napisał Premier Donald Tusk na platformie X.

Zatrzymanie zamachowców było możliwe dzięki współpracy polskich i litewskich służb.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

Źródło: PAP Autor: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Fot. PAP/Leszek Szymański

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij