Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk w końcu wraca? Za kilka dni spotka się z Budką

Ostatnio coraz głośniej mówi się o tym, że były premier Donald Tusk (PO) wróci do polskiej polityki. Sekretarz generalny PO potwierdził na razie, że spotka się z obecnym przewodniczącym partii Borysem Budką.

O spotkaniu z Budką jako pierwszy poinformował w zeszły piątek sam Tusk. Na antenie TVN24 powiedział, że tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji jako takiej. Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński potwierdził, że do takiego spotkania dojdzie „w najbliższych dniach”. PAP informuje, że najprawdopodobniej będzie miało miejsce w poniedziałek.

Zdaniem Kierwińskiego Tusk jest potrzebny w polskiej polityce. „Jestem przekonany, że jest obecny w polskiej polityce, natomiast jaka będzie jego przyszła rola, to będzie zależało od samej woli Donalda Tuska przede wszystkim; druga sprawa to oczywiście to, jak tą współpracę ułożą: Donald Tusk, Borys Budka i Rafał Trzaskowski” – powiedział na antenie Radia Zet – „Dziś jesteśmy w sytuacji, w której trzeba bronić demokratycznego państwa prawa, w której trzeba bronić pozycji Polski na arenie międzynarodowej, głównie w Unii Europejskiej i polityk tak szalenie doświadczony, polityk, który jest synonimem polskiego sukcesu w Europie”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij