Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk nazwał premiera „bambikiem”. Fogiel: żenująca próba bycia młodzieżowym luzakiem

Wszyscy w internecie uznali to za żenującą, desperacką próbę bycia młodzieżowym luzakiem. Jak wiemy, Donald Tusk nim nie jest – powiedział w piątek poseł Radosław Fogiel (PiS), komentując nazwanie przez lidera PO premiera Mateusza Morawieckiego “bambikiem”.

W czwartek w Słupsku w trakcie spotkania z mieszkańcami Tusk żartował, że premier Mateusz Morawiecki postanowił uroczyście otworzyć most na Dunajcu, który jest otwarty od pół roku, a żeby go otworzyć, wcześniej postanowił ten most zamknąć. – Mateusz, ale z ciebie bambik – powiedział Tusk.

Fogiel w piątek na konferencji w Warszawie poproszony o skomentowanie tych słów, powiedział, że “ta wypowiedź komentuje się sama”.

Wszyscy w internecie uznali to za żenującą, desperacką próbę bycia młodzieżowym luzakiem. Jak wiemy, Donald Tusk nim nie jest – powiedział poseł PiS.

Jak dodał, ktoś ze sztabu Tuska “podrzucił” liderowi PO to popularne w środowisku graczy komputerowych słowo.  – Warto starzeć się z godnością, a nie udawać, że jest się wymiataczem w Fortnite’a (gra komputerowa) – uważa Fogiel.

Określenie “bambik” oznacza początkującego gracza, który nie radzi sobie dobrze w rozgrywce. W języku młodzieży jest synonimem słowa “nieudacznik”.

Źródło: PAP Autor: Maja Gasperowicz
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij