Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk jednak nie spotka się z prezydentem Dudą

Dziś o 9 Donald Tusk miał się spotkać z prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydencki minister Wojciech Kolarski dostał informację, że jest niedysponowany.

Prezydent zaprosił Tuska tydzień temu. „Mam nadzieję omówić z panem premierem kwestie Nuclear Sharing, którą chciał ze mną omówić, choć szczerze mówiąc mówiłem o tym nie pierwszy raz, więc powinien znać nasze stanowisko w tej sprawie, ale oczywiście chętnie z nim na ten temat porozmawiam” – powiedział. Dodał, że tematem rozmów będzie także polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, która zaczynie się 1 stycznia 2025 roku.

We wtorek prezydent ponowił zaproszenie. Kolarski poinformował jednak, że Tusk nie dotrze na zaplanowane na 9 rano spotkanie. Minister Grabiec przekazał mu, że jest „niedysponowany”.

Niedawno Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że Tusk ograniczy swoją aktywność w związku z zapaleniem płuc. Mimo tego spotkał się m.in. z Bodnarem i Siemoniakiem, wygłosił też oświadczenie dla mediów. Kolarski nie ukrywał, że to ta aktywność była powodem, dla którego prezydent ponowił swoje zaproszenie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Klub Lewicy

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij