Donald Tusk Najnowsze wiadomości z kraju

Tusk daje na telewizję więcej niż PiS. Miliardy złotych płyną do przejętych siłą mediów publicznych

Jeszcze do niedawna Donald Tusk krytykował ogromne pieniądze, jakie płynęły do mediów publicznych za rządów PiS-u. Sugerował nawet, że gdy wróci do władzy wspomniane środki przeznaczy na onkologię, bo opłacanie mediów publicznych ogromnymi funduszami to sponsorowanie “nowotworu”. Wystarczyło siłowe i bezprawne przejęcie mediów i nagle premier… zmienił zdanie.

Przypomnijmy, jeszcze w lutym 2020 roku Donald Tusk pisał na portalu X w ten sposób:

– To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór.

Tę narrację uczyniono później jedynym z głównych haseł formacji Tuska. Tymczasem, jak informuje “Dziennik Gazeta Prawna”, pod koniec tego miesiąca do mediów publicznych popłyną ogromne pieniądze.

Mowa dokładnie o kwocie 1,5 mld zł. Znaczna część z niej – 1,24 mld zł – ma trafić do Telewizji Polskiej, pozostała – 260 mln zł – do Polskiego Radia i kilkunastu rozgłośni regionalnych.

Pieniądze mają pochodzić z rezerwy celowej budżetu państwa. Według informacji, do których dotarł DGP, odpowiednie wnioski w tej sprawie trafiły już do rządu. Pieniądze mają zostać wypłacone do końca marca. To nie jest pierwsza publiczna pomoc, którą dostały media publiczne w ostatnim czasie.

– Na przełomie lutego i marca otrzymały z rezerwy ogólnej 250 milinów złotych, z czego 220 milinów trafiło do TVP – przypomina DGP.

Co ciekawe, to nie koniec tego wsparcia, bo kolejne pieniądze mają popłynąć do mediów publicznych po wakacjach.

Źródło: Stefczyk.info za DGP/PAP Autor: red
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij