Najnowsze wiadomości ze świata

Turyści zabrali trzy kamyczki jako pamiątkę z urlopu. Teraz nie wiadomo, kiedy w ogóle wrócą do domu

Belgijskie małżeństwo otrzymało sądowy zakaz opuszczania Turcji z powodu trzech kamieni, które chcieli zabrać z urlopu jako ozdobę do swojego akwarium, informuje belgijski dziennik „Het Nieuwsblad”. Para jest podejrzana o przemyt artefaktów archeologicznych.

Małżeństwo z Antwerpii w północnej Belgii spędzało tegoroczne wakacje w Antalyi na południu Turcji. W sobotę planowało powrót do domu. Podczas kontroli bagażu na tamtejszym lotnisku okazało się jednak, że znajdujące się w walizce przedmioty wzbudziły podejrzenie pracowników lotniskowej ochrony.Były to trzy kamienie, które Belgowie znaleźli podczas jednodniowej wycieczki do Manavgat, miasta położonego na wschód od Antalyi. Ochroniarze stwierdzili, że małżeństwo chciało wywieźć z kraju cenne przedmioty archeologiczne.

Parze odmówiono wstępu na pokład samolotu i spędziła ona noc w areszcie. „Pobrano nasze odciski palców, zrobiono nam zdjęcia i przewieziono w kajdankach jak zwykłych przestępców” – mówi gazecie jeden z zatrzymanych Belgów.

W niedzielę sędzia zdecydował, że nie mogą oni opuszczać kraju do czasu zakończenia postępowania. Jak podaje „HN”, kamienie mają zostać poddane analizie przez miejscowe muzeum.

Źródło: PAP Autor: Andrzej Pawluszek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

800 Plus dla uchodźców. Będą nowe zasady

0 0

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Zniszczono karetkę

0 0

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij