Najnowsze wiadomości ze świata

Turyści doprowadzili do wypadku, bo nie chcieli przestać robić selfie

Grupa turystów doprowadziła do przewrócenia się weneckiej gondoli. Stało się tak, bo nie chcieli przestać robić sobie selfie.

Według włoskiej prasy grupa turystów z Chin płynęła gondolą, robiąc sobie selfie na tle słynnych zabytków. Kiedy gondolier próbował przepłynąć pod mostem w pobliżu placu św. Marka poprosił ich, by usiedli, bo ten trudny manewr wymagał równowagi. Ci jednak go zignorowali, nadal wstawali i robili sobie zdjęcia.

Efekt ich zachowania był przewidywalny. Gondola straciła równowagę i wywróciła się na bok, a turyści wpadli do zimnej wody. Nikt nie odniósł obrażeń, a po wyciągnięciu z kanału zabrano ich do pobliskiego teatru La Fenice, gdzie mogli wyschnąć i się zagrzać.

To nie są pierwsze kłopoty weneckich gondolierów z turystami. W 2020 roku musieli zmniejszyć liczbę turystów na pokładzie, z sześciu do pięciu na małych i z 14 na 12 na dużych. Prezydent stowarzyszenia weneckich gondolierów Andrea Balbi wyjaśnił wtedy, że zdecydowali się na ten ruch, bo turyści robią się coraz grubsi, i ich masa przekraczała bezpieczne limity udźwigu gondoli.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij