Najnowsze wiadomości ze świata

Turyści dokarmiali słynnego jelenia. Trzeba było go uśpić

Turyści dokarmiali jelenia, który się ich nie bał. Nie skończyło się to dla niego dobrze.

Callum był jeleniem szlachetnym, który mieszkał w pobliżu szkockiej góry Beinn Eighe. Często pojawiał się na lokalnym parkingu. Zupełnie nie bał się ludzi. Wielu turystów robiło sobie z nim zdjęcia. Mieli też zwyczaj dzielić się z nim przekąskami.

Niestety nie skończyło się to dla niego dobrze. Jedzenie dla ludzi sprawiło, że zwierzęciu wypadła większość zębów. Z tego powodu nie mógł żywić się tak, jak inne jelenie, i stał się uzależniony od jedzenia, które dają mu turyści. Wywołało ono też poważne problemy ze zdrowiem. Zwierzę cierpiało też na artretyzm.

Zarządzająca tym terenem organizacja National Trust Scotland poprosiła weterynarza, by go zbadał. Ten stwierdził, że zwierzę cały czas cierpi. Za jego radą NTS zdecydował, że zostanie uśpiony. Jego rzecznik powiedział, że mają świadomość, że zasmuci to lokalną społeczność i turystów, ale to najbardziej humanitarna opcja.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Ross-Shire Journal Autor: WM
Fot. Lviatour

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij