Najnowsze wiadomości z kraju

Turów to dopiero początek. Czesi rozważają pozwanie Polski w kolejnej sprawie

Wciąż nie milkną echa dotyczące decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE o natychmiastowym zamknięciu kopalni Turów.  Tymczasem wiele wskazuje na to, że spór pomiędzy Polską, a Czechami rozszerzy się o kolejny temat. Tym razem chodzi o wieżę widokową, która znajduje się na granicy obydwóch państw.

Do czeskiego ministerstwa środowiska i rozwoju regionalnego zwróciło się pięć organizacji ekologicznych, które domagają się wstrzymania finansowania trwającej od zeszłej jesieni budowy wieży widokowej na Śnieżniku. Według ich opinii inwestor ma łamać warunki pozwolenia na budowę, które jednocześnie zagrażają pobliskiemu środowisku. Powodem tego ma być użycie ciężkiego sprzętu do przewożenia materiałów budowlanych, choć zgodnie z umową powinny one być przetransportowane śmigłowcem.

Choć czeski resort środowiska nie stwierdził, aby projekt miał negatywne skutki wobec środowiska, to postanowił się skontaktować ze stroną polską w celu zbadania całej sprawy. Nie wykluczają w tym przypadku kolejnego pozwu przeciwko Polsce.

-W przypadku naruszenia unijnych przepisów, zwrócimy się o pomoc do Komisji Europejskiej, podobnie jak w przypadku kopalni Turów – powiedział minister Richard Brabec.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Euractiv.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Utknęli na bezludnej wyspie. Uratowały ich liście palmy

0 0

Do ziemi zbliżają się dwie duże asteroidy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij