Publicystyka

Turbiny wiatrowe na żyznych glebach. Chyba nie tak to powinno wyglądać

Turbiny wiatrowe na żyznych glebach uprawnych, 3 tys. hektarów ziemi, na których przez ponad 40 lat nie będzie można budować nowych obiektów i długa walka z urzędnikami. W tle sieć spółek oraz samorządowcy podejmujący decyzje w zaciszu gabinetów.

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” podążają tropem kontrowersyjnych inwestycji energetycznych w pobliżu zasiedlonych terenów rolniczych. Dlaczego, mimo wejścia w życie nowej ustawy, która wprowadziła restrykcyjne przepisy dotyczące odległości wiatraków od zabudowań, turbiny w gminie Nowe Skalmierzyce mają stanąć blisko domów? Dlaczego, mimo wcześniejszego wycofania się z inwestycji, instytucje gminne wydały warunki zabudowy dla 4 elektrowni wiatrowych?

Czy decyzje o budowie wiatraków urzędnicy podjęli za plecami mieszkańców? Czy na terenie, na którym maja stanąć elektrownie przeprowadzono konieczne obserwacje naukowe określające wpływ inwestycji na środowisko? Walka mieszkańców z wiatrakami w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek zaraz po meczu siatkówki Polska-Niemcy w TVP1.
zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=8jNgDq2yoRI

Źródło: TVP/Magazyn Śledczy Anity Gargas Autor: TVP/Magazyn Śledczy Anity Gargas
Fot. TVP/Magazyn Śledczy Anity Gargas

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij