Najnowsze wiadomości z kraju

Trzymał w domu prawdziwy arsenał. Policjanci i sąsiedzi przecierali oczy ze zdumienia

Cały dom mógł wylecieć w powietrze. Siedleccy policjanci podczas interwencji w gminie Kotuń ujawnili dużą ilość amunicji strzeleckiej, granaty ręczne i moździerzowe oraz inne materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej. 

Kilka dni temu na jednej z prywatnych posesji w gminie Kotuń mieszkanka miejscowości ujawniła reklamówki z amunicją. Wezwani na miejsce policjanci, podczas sprawdzania posesji znaleźli dodatkowo w garażu granaty moździerzowe oraz granaty ręczne z okresu II wojny światowej.

Z ustaleń na miejscu wynikało, że w rejonie posesji mogą znajdować się inne środki bojowe z okresu wojny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wspólnie z policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

W związku z prowadzonymi czynnościami zatrzymano 45-latka, który usłyszał zarzut posiadania amunicji oraz materiałów wybuchowych, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

– Prokurator Prokuratury Rejonowej w Siedlcach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem – wyjaśnia podkom. Ewelina Radomyska z siedleckiej komendy

Źródło: KMP Siedlce Autor:
Fot. KMP Siedlce

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij