Najnowsze wiadomości ze świata

“Trzymaj się z dala od UE i Europy” – ostre słowa premiera Słowenii do Sorosa

Proszę, trzymaj się z dala od Unii Europejskiej i Europy – napisał w piątek na Twitterze premier Słowienii Janez Jansza, odpowiadając na tweeta finansisty George’a Sorosa w sprawie porozumienia UE dotyczącego budżetu.

“Proszę, trzymaj się z dala od UE i Europy. Twoje brudne pieniądze dla tak zwanych NGO to największe źródło konfliktów na kontynencie, które niszczy zaufanie wśród ludzi i demokracji” – napisał premier Słowenii.

“Już wystarczy brexit. UE potrzebuje odbudowy i stabilności. Kanclerz (Niemiec Angela) Merkel zrobiła dobrą robotę” – dodał.

W ten sposób Jansza odpowiedział na tweeta Sorosa, w którym miliarder ocenił, że “Węgry i Polska bezczelnie zagrażają fundamentalnym wartościom UE”. “Kompromis w sprawie budżetu, który UE osiągnęła z tymi dwoma krajami, odzwierciedla mylną wiarę w to, że to zagrożenie można wyeliminować myśleniem życzeniowym” – stwierdził Soros na Twitterze zamieszczając link do tekstu swojego autorstwa na łamach portalu Project Syndicate, którego jest sponsorem.

W tekście finansista wyraża opinię, że “kanclerz Angela Merkel poddała się szantażowi Polski i Węgier, a zawarty w Brukseli kompromis w sprawie praworządności jest najgorszym z możliwych”.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/EPA/JOHN THYS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij