Najnowsze wiadomości ze świata

Trzy kluby nocne stanęły w płomieniach. Liczne ofiary śmiertelne

W mieście Murcia w Hiszpanii doszło do pożaru klubu nocnego. Zajęły się od niego dwa sąsiednie kluby.

Pożar wybuchł w niedzielę, ok. 6 rano, w klubie Fonda Milagros. Lokalne media donoszą, że klub był wtedy mocno zatłoczony, trwała w nim impreza urodzinowa. Płomienie przeszły na dwa sąsiednie kluby.

Służby ratunkowe potwierdziły, że znaleziono już zwłoki 13 osób. Wszyscy zginęli w Fondzie. Ostrzegają jednak, że liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć, bowiem nie udało się jeszcze odnaleźć 14 osób, które bawiły się w tych klubach. W Fondzie doszło do zawalenia dachu, co utrudnia akcję poszukiwawczą. Cztery osoby trafiły do szpitala z powodu zatrucia dymem.

Burmistrz Murcii Jose Ballesta powiedział dziennikarzom, że płomienie pojawiły się na pierwszym piętrze klubu. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego pożaru, śledztwo w tej sprawie utrudnia fakt, że dach uległ zawaleniu. Burmistrz ogłosił trzydniową żałobę w mieście.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. PAP/EPA/MARCIAL GUILLEN

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij