Najnowsze wiadomości z kraju

Trzej młodzi mężczyźni z Gdańska pobili 58-letniego sąsiada. Zajście transmitowali w sieci [wideo]

O wydanym w niedzielę postanowieniu sądu poinformowała PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk. Decyzja sądu jest nieprawomocna.

Do przestępstwa doszło w piątek, a trójka mężczyzn została zatrzymana przez policję już po kilku godzinach w Gdańsku-Nowym Porcie. “Pokrzywdzony 58-letni mężczyzna doznał obrażeń ciała na czas poniżej siedmiu dni, ale był narażony na powstanie poważniejszych obrażeń” – wyjaśniła prokurator.

Oprócz pobicia, mężczyznom zarzucono popełnienie czynu o charakterze chuligańskim oraz   naruszenie miru domowego. Mężczyźni przyznali się do winy, ale odmówili złożenia wyjaśnień.

Na filmie dostępnym w internecie widać, jak dwóch mężczyzn wychodzi na klatkę schodową, po czym jeden z nich siłą wchodzi do mieszkania obok i okłada pięściami mieszkającego tam mężczyznę. Na nagraniu słychać też m.in., że 58-latek został pobity za to, że zwrócił wcześniej mężczyznom uwagę na ich głośne zachowanie.

Zawiadomienie do gdańskiej komendy o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło od Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich I Ksenofobicznych. Jednak już wcześniej policja miała sygnały, że w internecie zobaczyć można materiał, w którym zarejestrowano atak na mężczyznę. Funkcjonariusze przyjęli też zawiadomienie o pobiciu od samego pokrzywdzonego mieszkańca Gdańska.

PAP/autor: Robert Pietrzak

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij