Najnowsze wiadomości ze świata

Trzeba wezwać Pogromców Duchów? Na nowojorskiej ulicy zauważono tajemniczą zieloną substancję

Na ulicach Nowego Jorku pojawił się tajemniczy zielony szlam. Mieszkańcy nie ukrywali swojego zdziwienia.

Jako pierwszy nagłośnił sprawę użytkownik Twittera Dan Pantelo. „Czy ktoś może to wyjaśnić czy też żyjemy teraz w pełnoprawnym Gotham?” – napisał, publikując zdjęcia kałuży zielonej, fosforyzującej cieczy. Gotham to jedna ze zwyczajowych nazw Nowego Jorku, a także nazwa miasta z uniwersum Batmana. „Dosłownie zielony szlam wypływa teraz z ziemi w pobliżu World Trade Center” – napisał w kolejnym wpisie, pokazując zdjęcie tajemniczej substancji rozlewającej się spod włazu studzienki.

Jego zdjęcia błyskawicznie rozeszły się po internecie. Szybko stały się obiektem licznych żartów i nawiązań do popkultury. Wielu użytkowników Twittera zauważyło, że przypomina substancję, która stworzyła Wojownicze Żółwie Ninja. Inni porównywali ją z substancją, która w drugiej części Pogromców Duchów sprawiała, że nowojorczycy wpadali w złość. „Eric Adams <burmistrz Nowego Jorku – dop. red.> każe swoim asystentom sprowadzić sobie Pogromców Duchów” – napisał jeden z użytkowników. Inni zauważyli jednak, że substancja w tym filmie była różowa a nie zielona.
Inni użytkownicy Twittera szybko jednak rozwiązali tę zagadkę. Prawda okazała się być bardziej przyziemna. Ich zdaniem substancja ta zawdzięcza swoją niecodzienną barwę zielonemu barwnikowi. Takie barwniki są używane przez hydraulików do poszukiwania wycieków w kiepsko oświetlonych miejscach. Władze miasta na razie nie skomentowały tej sprawy, ale właściciel znajdującej się po drugiej stronie ulicy restauracji powiedział mediom, że hydraulicy używali tego barwnika, by zbadać w niej system przeciwpożarowy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij