Najnowsze wiadomości z kraju

Trzaskowski zapowiada kolejną tęczową inicjatywę z okazji międzynarodowego dnia tolerancji

W najbliższy poniedziałek 16 listopada kilka najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie zaświeci się w kolorach tęczy LGBT – zapowiedział prezydent tego miasta Rafał Trzaskowski. Inicjatywa  włodarza stolicy ma związek z międzynarodowym dniem tolerancji.

Tam, gdzie nie ma dialogu i tolerancji, pojawiają się nienawiść i agresja. Wraz z samorządowcami z Polski i Europy wyrażamy solidarność z ofiarami dyskryminacji. 16.11, w Międzynarodowy Dzień Tolerancji, podświetlimy w tęczowych barwach reprezentacyjne budynki w naszych miastach – czytamy we wpisie Rafała Trzaskowskiego na Twitterze.

Prezydent Warszawy dołączył także treść apelu wystosowanego przez prezydentów oraz burmistrzów polskich miast, którzy poparli całą inicjatywę. Czytamy w nim o “solidarności z osobami borykającymi się na co dzień z wykluczeniem, dyskryminacją i nierównym traktowaniem” oraz osobami, których “głos wymaga wzmocnienia oraz z determinacją walczą o swoje prawa”. Stwierdzają także, iż w ostatnim czasie nasiliły się wobec społeczności LGBT ataki zarówno o charakterze werbalnym, jak i fizycznym,

Oprócz Trzaskowskiego pod apelem podpisali się także prezydenci: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij