Najnowsze wiadomości z kraju

Trzaskowski tyle mówił o ochronie środowiska, tymczasem Warszawa jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast

Warszawa wśród 10 najbardziej zanieczyszczonych dużych miast świata. Brawo Trzaskowski! Widać, że ochrona klimatu i środowiska to priorytet dla władz Platformy. Warszawa Bangladeszem Europy – napisał na Twitterze Jan Śpiewak, który przedstawił niezbyt optymistyczne dane na temat Warszawy.

Walka ze zmianami klimatu wśród absolutnych priorytetów mojej prezydentury – zapowiadał jeszcze w czerwcu Rafał Trzaskowski w trakcie kampanii wyborczej, podczas której ubiegał się o urząd prezydenta RP. Wiceszef Platformy Obywatelskiej wielokrotnie zresztą zaznaczał iż ochrona środowiska jest dla niego kluczowa i będzie robił wszystko, aby zapobiec katastrofie ekologicznej.

Tymczasem sytuacja faktyczna w Warszawie jest daleka od obietnic, które wygłasza polityk Koalicji Obywatelskiej. Warszawa według rankingu portalu IQ Air, zajmującym się badaniem jakości powietrza na całym świecie, polska stolica “awansowała” do pierwszej dziesiątki największych miast z największym wskaźnikiem zanieczyszczenia powietrza. Co gorsza – jej pozycja cały czas pnie się w górę. Jeszcze przed godziną 10 Warszawa zajmowała ósme miejsce, tymczasem chwilę później wskoczyła na szóstą lokatę.

Niechlubne miejsce w czołówce rankingu zajmuje także inne polskie miasto, Wrocław, który zajmuje obecnie drugie miejsce, ustępując jedynie stolicy Bangladeszu.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij