Najnowsze wiadomości z kraju

Trwa rekrutacja na studia w Collegium Intermarium. Uczelni otwartej pod patronatem Instytutu Ordo Iuris

Trwa rekrutacja na studia w Collegium Intermarium – uczelni otwartej w tym roku pod patronatem Instytutu Ordo Iuris. Do 8 lipca można zapisać się na Prawo – kierunek realizowany w formie jednolitych studiów magisterskich.

O uczelni pisały w ostatnim czasie największe międzynarodowe agencje prasowe, w tym Associated Press i Reuters, amerykańskie „Washington Post” i „Fox News”, włoskie „Corriere della Sera” i „Il Giornale”, węgierski „Mandiner” oraz największe media z Niemiec, Ukrainy, Rumunii czy nawet Indii. Nie zabrakło również krytyki projektu ze strony „Gazety Wyborczej”.

Studia w Collegium Intermarium wyróżniają się nastawieniem na praktyczny wymiar edukacji prawniczej przy jednoczesnym zaoferowaniu studentom szerokiego, humanistycznego kształcenia. Z jednej strony, symulacje rozpraw, tworzenie pism prawnych i praca na zanonimizowanych aktach sądowych będą stałymi elementami zajęć, z drugiej, program zawiera obowiązkowe zajęcia z filozofii, historii idei i retoryki. Oprócz znajomości prawa krajowego, studenci otrzymają solidne przygotowanie w dziedzinie prawa międzynarodowego i znajomość najważniejszych zagadnień gospodarczych. Innymi słowy, Prawo w Collegium Intermarium to zarówno więcej praktyki, jak i więcej teorii.

Jak to możliwe? Jedną z odpowiedzi jest powszechny system tutoringu, tzn. kształcenia w relacji mistrz-uczeń. W przeciwieństwie do innych uczelni, gdzie ten model nauczania dotyczy wąskich grup studentów, w Collegium Intermarium ma być udziałem każdego studenta na każdym etapie studiów. Każdy student będzie prowadzony przez wybranego przez siebie wykładowcę, tzw. tutora, który w sposób bezpośredni i indywidualny będzie czuwał nad jego procesem kształcenia, przekazując mu fundamentalne umiejętności: stawiania pytań badawczych, argumentowania, analizy i syntezy. Tę rolę mogą pełnić również osoby formalnie niezwiązane z uczelnią, w tym doświadczeni praktycy (adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, mediatorzy, menadżerowie, liderzy społeczni) oraz naukowcy polscy i zagraniczni.

Kolejną odpowiedzią jest kadra Collegium Intermarium, zrzeszająca nie tylko wybitnych naukowców, ale także praktyków prawa o międzynarodowym doświadczeniu. W jej skład wchodzą wykładowcy z ponad 14 krajów świata, w tym: Polski, Węgier, Czech, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Ukrainy, Szwecji, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Jest wśród nich Dr Jane F. Adolphe – ekspert Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ds. Stosunków z Państwami oraz prof. dr Andras Lanczi – rektor Uniwersytetu Macieja Korwina w Budapeszcie. Na współpracę z naszą uczelnią zdecydowało się również ponad 50 polskich naukowców, m. in. ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek specjalizujący się w dziedzinie prawa wyznaniowego, dr Paweł Milcarek – filozof, założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas” czy prof. dr hab. Jacek Bartyzel – teatrolog i historyk idei, członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych.

Na studia prawnicze w Collegium Intermarium można zapisać się do 8 lipca za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.collegiumintermarium.org.

Poza studiami prawniczymi, uczelnia proponuje szereg innowacyjnych kierunków podyplomowych, które nie są dostępne na innych uczelniach. Wśród nich wiodącą propozycją jest międzynarodowy program L. LM. z zakresu praw człowieka. Program uwzględnia teoretyczne i filozoficzne podstawy systemu praw człowieka, źródła obowiązującego systemu praw człowieka oraz prawa typu soft law, a także prawa człowieka w ujęciu materialnoprawnym i komparatystycznym, z uwzględnieniem takich dziedzin, jak: międzynarodowe prawo karne, ściganie i przeciwdziałanie zbrodniom przeciwko ludzkości, systemy konstytucyjne państw Międzymorza, prawo antydyskryminacyjne, prawo rodzinne, bezpieczeństwo cyfrowe, corporate compliance. Na słuchaczy czekają także warsztaty advocacy, umożliwiające nabycie umiejętności aktywnego angażowania się w działalność na rzecz ochrony praw człowieka.

Inne kierunki podyplomowe w Collegium Intermarium to: Nowoczesne metody dowodowe, Zarządzanie organizacjami pozarządowymi, Europa klasyczna: polityka – kultura – sztuka debaty, Zarządzanie procesami zakupowymi w nowoczesnej organizacji oraz Polityka rodzinna w samorządzie. Kadra ostatniego kierunku już 7 lipca zaprasza na Dzień Otwarty, podczas którego odpowiedzą na wszelkie pytania związane z rekrutacją, programem i przebiegiem studiów.

Rekrutacja na kierunki podyplomowe trwa do 30 września.

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij