Najnowsze wiadomości ze świata

Trumpowi nie odpuszczają nawet po zakończonej kadencji. Były prezydent zostanie postawiony w stan oskarżenia?

Donald Trump może zostać postawiony w stan oskarżenia. Prokurator okręgowy na Manhattanie zwołał specjalne posiedzenie ławy przysięgłych, która zbada, czy przedsiębiorstwo należące do byłego prezydenta dopuściło przestępstw na tle finansowym.

Chodzi o konglomerat funkcjonujący pod nazwą Trump Organization. Według Cyrusa Vence’a Juniora, prokuratora okręgowego na Manhattanie, istnieją przesłanki mające potwierdzać, iż przedsiębiorstwo należące do byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych dopuściło się przestępstw na tle podatkowym i ubezpieczeniowym, a także miało dopuścić się fałszerstwa dokumentacji biznesowej.

Mężczyzna prowadzi śledztwo przeciwko Republikaninowi od blisko dwóch lat i skupia się on na biznesach, które Donald Trump prowadził jeszcze przed objęciem prezydentury. Zdaniem prokuratury całe postępowanie karne w tej sprawie może być “rozległe i długotrwałe”.

Śledztwo przeciwko politykowi prowadzi także prokurator generalna stanu Nowy York Letitia James, która bada, czy Trump Organization podawała fałszywe informacje dotyczące wartości nieruchomości, aby zabezpieczyć pożyczki i uzyskać znaczne korzyści finansowe.

Były prezydent USA zaprzecza, aby on oraz jego przedsiębiorstwa dopuściły się jakichkolwiek wykroczeń.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij