Najnowsze wiadomości ze świata

Trump usłyszał kolejne zarzuty. Tym razem dotyczą wyborów

Donald Trump usłyszał kolejne zarzuty federalne. Tym razem dotyczą tego, co robił po przegranych wyborach.

Kolejne zarzuty dla Trumpa są efektem pracy specjalnego prokuratora Jacka Smitha – tego samego, który doprowadził wcześniej do postawienia mu zarzutów dotyczących nielegalnego posiadania tajnych dokumentów. Łącznie były prezydent usłyszał cztery zarzuty -spisku celem defraudacji USA, spisku celem obstrukcji oficjalnego postępowania, obstrukcji i próby obstrukcji oficjalnego postępowania i spisku przeciwko prawom. Sprawa toczy się przed sądem federalnym w Waszyngtonie, Trump ma się pojawić przed nim w czwartek.

Smith napisał w akcie oskarżenia, że Trump przegrał wybory, ale mimo tego próbował pozostać przy władzy. W tym celu miał przez ponad dwa miesiące „rozsiewać kłamstwa”, że wygrał, co jego zdaniem miało na celu „stworzyć intensywną narodową atmosferę braku zaufania i złości, i zmniejszyć publiczną wiarę w administrację wyborów”. Miał też ze współspiskowcami, których tożsamość nie została na razie ujawniona, dokonywać obstrukcji rządu federalnego, który liczył i certyfikował głosy w tych wyborach.

Rzecznik kampanii Trumpa stwierdził, że te zarzuty to „nic więcej jak tylko najnowszy skorumpowany rozdział w ciągłej, żałosnej próbie Rodziny Przestępczej Bidenów i ich uzbrojonego Departamentu Sprawiedliwości wywierania wpływu na wybory w 2024 roku, w których Prezydent Trump jest niekwestionowanym faworytem”. Dodał, że Departament Sprawiedliwości postawił te zarzuty teraz, aby przykryć kongresowe dochodzenie dot. podejrzanych interesów syna Bidena. „Bezprawność tych oskarżeń pod adresem Prezydenta Trumpa i jego sojuszników przypomina nazistowskie Niemcy w latach trzydziestych, były Związek Sowiecki i inne autorytarne, dyktatorskie reżymy” – stwierdził.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij