Najnowsze wiadomości ze świata

Trump ujawnił, że w czwartek trafi do więzienia

Donald Trump poinformował, że w czwartek zgłosi się do więzienia w Georgii. Ma to związek z postawionymi mu zarzutami próby obalenia w tym stanie wyniku wyborów.

Trump i 18 innych osób, w tym jego prawników, usłyszało zarzuty 14 sierpnia. Prokuratura hrabstwa Fulton twierdzi, że spiskowali ze sobą aby obalić wyniki wyborów prezydenckich w Georgii. Biden zwyciężył w tym ważnym stanie o zaledwie 0,23%. Trump, zwracając uwagę na liczne incydenty wyborcze, od początku twierdził, że doszło tam do oszustwa. Miał również prosić republikańskie władze stanowe o interwencję.

Trump ujawnił na swoim portalu społecznościowym Truth Social, że w czwartek stawi się w więzieniu hrabstwa Fulton. „Udam się w czwartek do Atlanty w Georgii by być ARESZTOWANYM” – napisał.
Były prezydent nie spędzi w nim jednak zbyt wiele czasu. Wcześniej jego prawnicy dogadali się bowiem w kwestii odpowiadania z wolnej stopy. Trump będzie musiał wpłacić 200 tysięcy dolarów kaucji. Ma również zakaz „zastraszania” pozostałych oskarżonych, 30 osób, które miały brać udział w spisku ale nie usłyszały zarzutów, i świadków. Zakaz obejmuje też media społecznościowe.

Wiele osób zdziwiły te warunki. W pozostałych sprawach, które toczą się przeciwko niemu, usłyszał jedynie zakazy rozmawiania o tych sprawach z osobami innymi niż jego prawnicy. Nie musiał w nich płacić kaucji, bo uznano, że ktoś tak słynny jak on i tak nie ma szans na ucieczkę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij