Najnowsze wiadomości z kraju

Trumna z ciałem wolontariusza, który zginął w Strefie Gazy przyleci do Polski. Poznaliśmy dokładną datę

W piątek trumna z ciałem polskiego wolontariusza Damiana Sobola, który zginął w ataku na konwój humanitarny w Strefie Gazy, przyleci z Kairu do Polski – przekazał PAP w czwartek rzecznik MSZ Paweł Wroński. Zaznaczył, że nie będzie to lot specjalny.

W czwartek RMF FM podała nieoficjalnie, że trumna z ciałem polskiego wolontariusza Damiana Sobola ma zostać przetransportowana samolotem do Krakowa, a ze stolicy Małopolski trafi prawdopodobnie transportem kołowym do Przemyśla, skąd mężczyzna pochodził.

W piątek wiceszef MSZ Andrzej Szejna informował, że ciało polskiego wolontariusza, który zginął w ataku na konwój humanitarny w Strefie Gazy, zostanie przetransportowane do Polski samolotem wojskowym. Ostatecznie jednak okazało się, że wojskowy samolot nie poleci do Egiptu po ciało polskiego wolontariusza, jako że za transport będzie odpowiadała organizacja World Central Kitchen.

Siedmioro wolontariuszy tej organizacji humanitarnej zginęło w Strefie Gazy 1 kwietnia; WCK podała, że zostali ostrzelani przez izraelską armię. Do wydarzenia doszło podczas dostarczania przez pracowników pomocy żywnościowej, która przybyła do Strefy Gazy kilka godzin wcześniej statkiem z Cypru. Wśród ofiar śmiertelnych są obywatele Australii, Polski i Wielkiej Brytanii oraz jedna osoba z obywatelstwem amerykańsko-kanadyjskim. Zginął także palestyński kierowca.

Źródło: PAP Autor: wni/ itm/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij