Najnowsze wiadomości ze świata

Trnaspłciowy mężczyzna trafił do więzienia dla kobiet. Teraz jest oskarżony o gwałty

Biologiczny mężczyzna zaczął się identyfikować jako kobieta, przez co został przeniesiony do więzienia dla kobiet. Teraz jest oskarżony o gwałt.

51-letni mieszkaniec Kalifornii Tremaine Deon Carroll ma bardzo długą kartotekę. Przestępczą „karierę” zaczął w 1988 roku, gdy miał 15 lat. Był wtedy oskarżony o trzy porwania dla okupu, dwa napady i trzy gwałty. Część z tych zarzutów została oddalona przez sąd z powodów technicznych, a ława przysięgłych nie doszła do porozumienia. Oskarżony, który decyzją sądu odpowiadał jak dorosły, wolał przyznać się do dwóch stawianych mu zarzutów niż czekać na powtórzenie rozprawy. Dostał dziesięć lat i osiem miesięcy więzienia.

Po raz kolejny stanął przed sądem w 1998 roku. Został wtedy skazany za bycie kierowcą furgonetki, w której przestępcy uciekli z miejsca napadu na sklep z biżuterią. Zgodnie z kalifornijskim prawem trzeci wyrok wiąże się ze znacznie surowszym wyrokiem, więc dostał za to karę od 25 lat więzienia do dożywocia. W więzieniu dopuścił się licznych naruszeń regulaminu, od bójek z innymi więźniami, przez posiadanie narkotyków, po fałszywy raport o zachowaniu jednego ze strażników. Regularnie podawał też władze więzienia do sądu, zarzucając im rasizm i molestowanie seksualne.

W 2021 roku Carroll zaczął podawać się za kobietę. Kilka miesięcy wcześniej w Kalifornii weszła w życie ustawa SB 132, która dotyczyła transpłciowych więźniów. Wymagała, by więźniów przyporządkowano do więzienia na podstawie „poczucia zdrowia i bezpieczeństwa, które może, ale nie musi, być zgodne z ich tożsamością płciową”. Wkrótce potem Carroll został przeniesiony do więzienia dla kobiet.
Amie Ichikawa z organizacji Women II Women, która blisko przyglądała się jego sprawie, powiedziała mediom, że nie udało im się znaleźć żadnego dowodu, że Carroll identyfikował się jako kobieta lub identyfikował ze środowiskiem LGBT zanim ta ustawa weszła w życie. Lauren Bone, prawnik organizacji WoLF, dodała, że w świetle starych przepisów każdy taki przypadek był rozważany indywidualnie. Zauważyła, że przed SB132 nie miałby szans na przeniesienie do kobiecego więzienia, bo nie przeszedł operacji zmiany płci.

Teraz feministyczny portal Reduxx ujawnił, że Carroll został oskarżony o dwa gwałty. Miało do nich dojść 30 stycznia tego roku pod więziennym prysznicem. Tożsamość ofiary nie została ujawniona, nie wiadomo także, czy była więźniarką czy pracownicą więzienia. Carroll usłyszał też zarzut próby skłonienia świadka do zmiany zeznań. Ze strony Kalifornijskiego Departamentu Korekcji i Rehabilitacji (CDCR) wynika, że obecnie odsiaduje wyrok w męskim więzieniu. CDCR odmówiła komentarza w tej sprawie, ale Reduxx ustalił, że został przeniesiony już po oskarżeniu.

Co ciekawe, Carroll był jedną z twarzy ustawy SB.132. Był jedną z pierwszych osób, które objęła, więc zrobiło się o nim głośno. Lewicowe media publikowały jego listy, w których opowiadał jak trudno jest żyć transpłciowej „kobiecie” w męskim więzieniu. Kiedy cztery więźniarki podały tę ustawę do sądu, twierdząc, że padły z jej powodu ofiarą molestowania, interweniowała lewicowa organizacja ACLU, która chciała jej utrzymania. W swoim piśmie do sądu dołączyli m.in. jego zeznania.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reduxx Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij