Najnowsze wiadomości ze świata

Tragiczny wypadek w kopalni złota. Autobus wpadł do krateru

W kopalni złota w obwodzie pawłodarskim na północnym wschodzie Kazachstanu autobus wpadł do krateru; zginęły co najmniej dwie osoby – poinformował w piątek kazachstański portal Zakon.

Do wypadku doszło w czwartek. W pobliżu kopalni złota Maikainzołoto autobus, w którym oprócz kierowcy znajdowało się trzech przedstawicieli służb ratunkowych, wpadł do samoczynnie powstałego krateru. Jak dotąd odnaleziono ciała dwóch ofiar – przekazał portal.

Akim (gubernator) obwodu pawłodarskiego Asain Bajchanow opublikował film z miejsca tragedii na swoim profilu w jednej z sieci społecznościowych (http://tinyurl.com/3khxfzhc). Na filmie widać, że krawędzie osuwiska nie są stabilne, a ziemia i kamienie nieustannie osypują się do krateru.

Jak dotąd odnaleziono ciała dwóch ofiar wypadku. Ratownicy pracują w skrajnie niebezpiecznych warunkach. Gubernator zapewnił, że rodzinom zostanie wypłacone odszkodowanie.

Maikainzołoto to funkcjonująca od 1932 roku kopalnia, w której wydobywa się rudy polimetaliczne zawierające złoto oraz miedź. Jest jedną z ponad 30 kopalń złota w Kazachstanie, jedną z największych we wschodniej części kraju.

W całym państwie, położonym częściowo w Europie, a częściowo w Azji wydobywa się około 120 ton złota rocznie, co stanowi około 4 proc. światowego wydobycia. Kazachstan zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem wydobycia tego cennego kruszcu.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij