Najnowsze wiadomości ze świata

Tragiczny karambol na autostradzie. Zginęło 9 dzieci

Na jednej z autostrad międzystanowych w Alabamie doszło do tragicznego w skutkach karambolu. Zginęło w nim dziesięć osób, w tym dziewięć dzieci.

Wypadek miał miejsce w sobotę ok. 14:30 czasu lokalnego na Międzystanowej 65 w hrabstwie Butler. Wcześniej w dużej części środkowej Alabamy padały ulewne deszcze spowodowane przez tropikalną burzę Claudette. Zdaniem koronera hrabstwa Butler Wayne’a Garlocka to właśnie one sprawiły, że kierowcy stracili panowanie nad pojazdami.

Ostatecznie w karambolu wzięło udział co najmniej piętnaście pojazdów. W jednym z nich podróżował ojciec ze swoją 9-miesięczną córeczką, oboje zginęli. Ośmioro innych dziewczynek w wieku od 4 do 17 lat podróżowało busem, który stanął w płomieniach. Innym uczestnikom wypadku udało się wyciągnąć jego kierowcę i ich opiekunkę, ale ich nie udało się niestety uratować.

Bus należał do domu opieki Tallapooosa County Girls Ranch prowadzonego przez chrześcijańską organizację Alabama Sheriffs Youth Ranches. Organizacja ta ze wsparciem szeryfów z hrabstw Lee, Chambers i Tallapoosa prowadzi ośrodki dla bezdomnych, zaniedbywanych lub będących ofiarami przemocy domowej dziewczynek.

Szeryf hrabstwa Butler Danny Bond ujawnił, że jego biuro rozpoczęło śledztwo w tej sprawie. Pomaga w nim stanowa agencja ALEA, która poprosiła świadków o informacje o tym wypadku i wszelkie zdjęcia i nagrania jakie mogą mieć. Narodowa Rada Bezpieczeństwa w Transporcie poinformowała, że w niedzielę na miejsce wysłała dziesięciu śledczych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij