Najnowsze wiadomości z kraju

Tragiczne zakończenie ucieczki z poprawczaka. Woda okazała się bezlitosna

Nie udało się uratować życia mężczyzny wyłowionego w piątek z jeziora w Trzemesznie (Wielkopolskie) – powiedział PAP oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej. To jeden z uciekinierów z zakładu poprawczego.

W piątek z poprawczaka w Trzemesznie uciekły w sumie cztery osoby, jedna została ujęta, drugą z wody wyciągnęli strażacy. Trzej uciekinierzy mieli 18 lat, jeden – 20 lat.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział PAP, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwie uciekające osoby próbowały wpław przepłynąć Jezioro Popielewskie w Trzemesznie. Po jakimś czasie jedna z nich zdecydowała się zawrócić. Na brzegu zatrzymali ją wychowawcy z zakładu poprawczego.

Druga osoba nie zdołała wrócić na brzeg. Po godzinie 18 oficer prasowy wielkopolskich strażaków powiedział PAP, że mężczyzna został wyciągnięty z wody. Przed godz. 19 podał, że mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Wiadomo, że cztery osoby uciekły z zakładu poprawczego w piątek po południu. Cały czas trwają poszukiwania pozostałych dwóch młodych mężczyzn.

Źródło: PAP Autor: Rafał Pogrzebny
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij