Najnowsze wiadomości ze świata

Tragiczne konsekwencje zabawy bronią. 9-latek śmiertelnie postrzelił 6-latka

Na Florydzie 6-letni chłopiec został śmiertelnie postrzelony w głowę przez 9-latka, który natrafił na broń w domu. Nie jest jasne, czy byli rodzeństwem – podała w środę CNN.

Jak poinformował zastępca szefa biura szeryfa w Jacksonville, młodsze dziecko zostało zabrane w poniedziałek do szpitala, gdzie zmarło. Dorosły przebywający w tym czasie w domu został przesłuchany. Nic nie wskazuje na przemoc i nikt nie został oskarżony o przestępstwo. Władze badają okoliczności strzelaniny.Nie znane są relacje między chłopcami i dorosłym w domu, gdzie doszło do strzelaniny.

Z danych internetowego archiwum non-profit, monitorującego przypadki przemocy z użyciem broni (GVA), w tym roku poniosło w USA śmierć 1114 postrzelonych dzieci. Kolejne 3065 odniosło obrażenia.

“Dzieci i nastolatki amerykańskie są narażone na śmierć przy użyciu broni palnej bardziej niż z jakiejkolwiek innej przyczyny. W 2020 roku ich liczba przewyższyła w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy liczbę zgonów w wypadkach samochodowych. Prawie 3600 dzieci zmarło wówczas w incydentach związanych z bronią; Średnio pięcioro na każde 100 tysięcy dzieci” – twierdzi CNN.

Zgodnie z analizą amerykańskiej Fundacji Rodziny Kaiserów (KFF), w żadnym innym kraju broń palna nie znajduje się w pierwszej czwórce przyczyn śmiertelności wśród dzieci.

 

Źródło: (PAP) Autor: Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski 
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij