Najnowsze wiadomości ze świata

Tragiczna śmierć polskiego rowerzysty w Holandii. Zginął na przejeździe kolejowym

46-letni Polak zginął w wypadku kolejowym w miejscowości Overveen w centralnej Holandii, poinformował burmistrz miasta w mediach społecznościowych. Do tragedii doszło we wtorek wieczorem, kiedy jadący na rowerze mężczyzna został przejechany przez nadjeżdżający pociąg. Wszystko wskazuje na tragiczny wypadek, informuje PAP policja.

Do tragedii doszło na oczach wielu świadków, napisał na swoim profilu na Facebooku Elbert Jan Roest, burmistrz gminy Bloemendaal, na terenie której znajduje się wieś Overveen. Jak relacjonuje samorządowiec, przejeżdżający na rowerze przez przejazd kolejowy mężczyzna został przejechany przez pociąg.

„Było to bardzo drastyczne, zarówno dla bliskich, jak i osób, które widziały wypadek” – napisał burmistrz i zapowiedział, że złoży rodzinie zmarłego kondolencje w imieniu władz gminy.

Z informacji holenderskich kolei (NS) wynika, iż ruch kolejowy między Haarlem a Zandvoort został wstrzymany na wiele godzin, a dla podróżnych uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

„Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia, jednak wszystko wskazuje na tragiczny wypadek” – przekazano PAP w komisariacie policji w Bloemendaal. Policja nie ujawnia danych osobowych zmarłego, potwierdza jednak, że jest to Polak urodzony w 1976 roku.

Źródło: PAP Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij