Najnowsze wiadomości ze świata

Tragiczna pomyłka chirurgów. Amputowali pacjentowi niewłaściwą nogę

W klinice w Freistad (Austria) doszło do tragicznej pomyłki. Operujący 82-latka lekarze obcięli mu zdrową nogę.

Jak poinformował The Independent 82-letni pacjent cierpiał na szereg schorzeń. Lekarze stwierdzili w końcu, że konieczna będzie amputacja lewej nogi. Operacji dokonano we wtorek i przebiegła prawidłowo. W czwartek, podczas rutynowej zmiany bandaży, pielęgniarki zorientowały się jednak, że chirurdzy amputowali mu…prawą nogę.

W czwartek klinika wydała oświadczenie, w którym przyznali, że takie zdarzenie miało miejsce i stwierdzili, że są nim zszokowani. Stwierdzili też, że stało się tak na skutek „sekwencji pechowych zdarzeń” i obecnie prowadzą śledztwo mające wyjaśnić jak to się stało. Pracownicy kliniki powiedzieli mediom, że najprawdopodobniej pomyliła się osoba, która oznaczała nogę pacjenta dla chirurgów przed operacją.

Obcięcie zdrowej nogi oczywiście nie rozwiązało problemu zdrowotnego pacjenta i chirurdzy już wkrótce będą musieli obciąć mu drugą. Klinika powiedziała, że operacja będzie miała miejsce wkrótce. Sam pacjent obecnie znajduje się pod opieką psychologów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Independent Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij