Najnowsze wiadomości ze świata

Tragedia we Francji. W hotelu spłonęli ludzie

Odnaleźliśmy zwęglone ciała 9 osób w budynku hotelu, w którym wybuchł pożar w środę nad ranem w miejscowości Wintzenheim w Alzacji – poinformowała straż pożarna. Wcześniej mówiono o 11 zaginionych.

“Zlokalizowaliśmy dziewięć ciał i szukamy jeszcze dwóch” – powiedział agencji AFP dowódca akcji ratowniczej Philippe Hauwiller.

Siedemnaście osób ewakuowano, jedna trafiła do szpitala wskutek obrażeń związanych z wybuchem ognia, a jedna jest w ciężkim szoku.

Hotel był wynajmowany przez stowarzyszenie z Nancy, zajmujące się opieką nad osobami niepełnosprawnymi La Forge. Budynek sąsiaduje z instytutem terapeutycznym i edukacyjno-pedagogicznym La Forge.

Pożar został już opanowany. W gaszeniu uczestniczyło 76 strażaków i 4 wozy strażackie. Zmobilizowano również 40 żandarmów. Nie jest na razie znana przyczyna wybuchu ognia.

Swoją solidarność z rodzinami ofiar wyrazili prezydent Emmanuel Macron i premier Elisabeth Borne, która udaje się na miejsce tragedii.

Według zastępcy burmistrza Wintzenheim Deniela Leroy, z którym rozmawiał portal France Bleu, duży dom z muru pruskiego, w którym wybuchł pożar, został zatwierdzony do zakwaterowania 16 osób, ale przebywało w nim 28 osób. W sprawie zostaje otwarte śledztwo.

Źródło: PAP Autor: kjm/ mal/
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij