Wiadomości sportowe z kraju i świata

Tragedia podczas Mistrzostw Polski. Nie żyje pilot kadry narodowej

Tragiczny wypadek podczas Mistrzostw Polski motoparalotni. Uczestnik zawodów spadł z dużej wysokości. Mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować.

W sobotę na lotnisku w Lesznie odbywały się Mistrzostwa Polski motoparalotni. Jak informuje policja, na pole uprawne w rejonie wsi Sądzia spadł motolotniarz.

„Głos Wielkopolski” przekazał, że do wypadku doszło, gdy uczestnik wracał z trasy. Na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który nie oddychał.

Natychmiast podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową – przekazał cytowany przez „Głos Wielkopolski” Dominik Wels z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Mimo podjętych działań 67-latek zmarł na miejscu. Okoliczności wypadku wyjaśniane są przez policję.

Reprezentacja Polski w Motoparalotniarstwie przekazała, że w wypadku zginął pilot kadry narodowej.

Dziś w wyniku wypadku lotniczego zginął śmiercią lotnika nasz kolega, pilot Kadry Narodowej: Dariusz Brzostowicz. Wszystkim znajomym, bliskim i rodzinie Darka składamy szczere kondolencje. Blue Sky Darek! – napisano w mediach społecznościowych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews/Facebook Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij