Najnowsze wiadomości z kraju

Tragedia na poligonie w Drawsku. Wóz bojowy przejechał dwóch żołnierzy. Jeden poniósł śmierć, drugi walczy o życie

Do poważnego zdarzenia doszło na poligonie w Drawsku Pomorskim. Podczas ćwiczeń programowych 1 Warszawskiej Brygady Pancernej pojazd gąsienicowy miał najechać na dwóch żołnierzy – poinformował “Super Express”, powołując się na rzecznika 1. Warszawskiej Brygady Pancernej kpt. Jacka Piotrowskiego.

Jak wyjaśnił cytowany przez “SE” kpt. Piotrowski ćwiczenie w Drawsku Pomorskim nie było częścią trwających obecnie manewrów Dragon-24 zorganizowanych w ramach dużego ćwiczenia NATO Steadfast Defender-2024.

Z kolei, major Tomasz Zygmunt z Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie przekazał gazecie, że do wypadku doszło około godz. 8.50 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko. Na miejsce przybyły dwa śmigłowe LPR – jeden z Gorzowa, drugi ze Szczecina. “Obaj poszkodowani to polscy żołnierze. Na miejscu są realizowane czynności procesowe pod nadzorem prokuratora” – dodał.

AKTUALIZACJA:

Jeden z żołnierzy przejechanych przez pojazd zginął, a drugi został ciężko ranny w wypadku podczas ćwiczeń na poligonie w Drawsku Pomorskim – poinformował serwis rmf24.pl.

Informację potwierdziło dowództwo 1 Warszawskiej Brygady Pancernej

 

 

Źródło: Autor:
Fot. PAP/Andrzej Jackowski / zdjecie z manewrów Dragon 2024
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij