Najnowsze wiadomości ze świata

Tragedia na pielgrzymce. Kilkadziesiąt osób zginęło w katastrofie autobusu, który spadł z wiaduktu

45 osób zginęło, gdy w czwartek autobus spadł z mostu i zapalił się na przełęczy między Mokopane i Marken w prowincji Limpopo w RPA, około 100 kilometrów na północ od Pretorii, informuje południowoafrykańska stacja telewizyjna SABC.

Wypadek przeżyło tylko jedno ośmioletnie dziecko, które zostało przetransportowane do szpitala.

Autobus z pielgrzymami jechał z Gaborone w Botswanie do Morii niedaleko Pietersburga, gdzie w Wielkanoc odbywa się największe zgromadzenie chrześcijan z całej Afryki. Moria jest siedzibą Chrześcijańskiego Kościoła Syjonu, który liczy około 16 milionów członków w Botswanie, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambiku, Namibii, RPA, Zambii i Zimbabwe.

RPA od tygodnia przygotowuje się na wzmożony ruch w okresie świątecznym, zakładając, że na drogach wiodących do przejść granicznych pojawi się w tym czasie ponad milion samochodów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa powołano do pracy 400 dodatkowych funkcjonariuszy.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij