Najnowsze wiadomości z kraju

Tragedia na drodze, zginęli 19- i 21-latek

Ofiary porannego wypadku w Pilchowicach (Śląskie) to 19-letni kierowca Audi A3 i starszy o dwa lata pasażer, który siedział obok – poinformowała śląska policja, która wraz z prokuraturą wyjaśnia przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Do wypadku doszło w sobotę krótko przed piątą rano na ulicy Szkolnej w Pilchowicach w powiecie gliwickim. Po południu policja podała bliższe szczegóły porannego wypadku.

“Na łuku drogi, z nieustalonych dotychczas przyczyn, kierujący samochodem marki Audi A3 uderzył w krawężnik, zjechał na trawiaste pobocze i rozbił się o przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 19-letni kierowca i siedzący obok niego 21-letni pasażer ponieśli śmierć” – podał oficer prasowy gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski.

Trzy osoby podróżujące na tylnej kanapie auta – 19-letnia kobieta i dwóch 21-latków – samodzielnie opuściły pojazd. “Odnieśli oni obrażenia niezagrażające życiu i zostali przewiezieni do szpitali” – podał rzecznik.

Policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, zabezpieczając materiał dowodowy. Czynności zakończono w sobotę przed południem. W toku prowadzonego postępowania wyjaśnione zostaną przyczyny i okoliczności tej tragedii – zapewniają policjanci.

Na razie nie wiadomo jeszcze, dlaczego auto zjechało z drogi; warunki były dobre – było już jasno, nie padał deszcz, nawierzchnia była sucha. Późniejsze badania wykażą, czy kierowca – śmiertelna ofiara wypadku – był trzeźwy.

W sobotę, mimo dobrych warunków jazdy, na Śląsku doszło także do innego poważnego wypadku. W Pawłowicach na drodze krajowej nr 81 zderzyły się dwa samochody osobowe – wstępnie ustalono, że jedno z aut wjechało w tył drugiego. Ranna została jedna osoba. Przez pewien czas zablokowany był jeden pas jezdni w kierunku Żor. W Woli k. Pszczyny doszło do niegroźnego potrącenia dziecka, które nagle wbiegło na jezdnię, prawdopodobnie za piłką.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij