Najnowsze wiadomości z kraju

Trąba powietrzna w Garwolinie. Przeszła przez dwie gminy

W piątek przez gminy Górzno i Żelechów w powiecie garwolińskim (woj. mazowieckie) przeszła silna trąba powietrzna. Uszkodziła budynki, złamała drzewa i zerwała linie energetyczne.

O sprawie poinformował lokalny portal Garwolin24.pl. Wir powietrza uformował się ok. 20 w okolicy miejscowości Samorządki. Następnie przetoczył się przez Piastów i Żelechów.
Trąba była na tyle silna, że na terenie obu gmin uszkodziła dachy na kilku budynkach i powaliła drzewa, które następnie zerwały linie energetyczne. Oprócz strażaków na miejscu pracowało także pogotowie energetyczne.

Lej kondensacyjny – stożkowy wir powietrza, powstający na skutek różnicy ciśnienia – pojawił się też w innych miejscowościach na Mazowszu, m.in. w Gąbinie, Suserzu, Żychlinie, Czarnowie i Pacynie. Podobne zjawiska zaobserwowali także mieszkańcy województwa łódzkiego i świętokrzyskiego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij