Najnowsze wiadomości z kraju

Tomasz Szmydt pojawił się przed polską ambasadą w Mińsku

Tomasz Szmydt pojawił się przed polską ambasadą w Mińsku. Razem z byłym sędzią na miejscu zjawili się białoruscy dziennikarze i służby. Z informacji przekazanych przez rzecznika MSZ wynika, że Szmydt „usiłował nagabywać polskiego dyplomatę”.

Dziś w godzinach porannych, przed budynkiem ambasady w Mińsku, Tomasz Szmydt  w otoczeniu reżimowych białoruskich dziennikarzy i służb usiłował nagabywać polskiego przedstawiciela dyplomatycznego – przekazał rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Wroński. Dodał, że polski dyplomata „nie odpowiedział na zaczepki”.

Swoją wersję wydarzeń przedstawił w sieci Szmydt. Były sędzia II Wydziału Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który zbiegł na Białoruś, napisał, że w piątek chciał złożyć dokumenty w Konsulacie Polski w Mińsku.

Pisma skierowane do Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratora Generalnego. W mojej sprawie Rząd Polski naruszył szereg przepisów zarówno prawa międzynarodowego, jak i krajowego – uważa Szmydt.

Niestety polski dyplomata Krzysztof Ożanna przyjęcia dokumentów i rozmowy. Na pytanie, czy otrzymał zakaz rozmowy ze mną nie odpowiedział, uciekając do windy – dodał w kolejnym wpisie.

W czwartek mazowiecka policja opublikowała list gończy za byłym sędzią, który podejrzany jest o szpiegostwo. Dzień wcześniej Sąd Rejonowy w Warszawie uwzględniając wniosek prokuratury, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Tomasza Szmydta na okres trzech miesięcy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij