Najnowsze wiadomości z kraju

Tomasz Sekielski odchodzi z “Newsweeka”

Tomasz Sekielski podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska redaktora naczelnego “Newsweek Polska” – poinformował w czwartek Ringier Axel Springer Polska. Do czasu powołania nowego kierownictwa p.o. szefa redakcji będzie Michał Szadkowski.

“Z powodów osobistych nie będę mógł poświęcić się odpowiedzialnej roli redaktora naczelnego +Newsweeka+. Bardzo dziękuję mojemu Zespołowi za 2 intensywne lata. Miałem zaszczyt kierować grupą znakomitych profesjonalistów, którzy swoją codzienną pracą sprawiają, że +Newsweek+ jest czołowym tygodnikiem opinii, który cieszy się uznaniem czytelników. Cieszę się, że nadal będziemy współpracować” – napisał Tomasz Sekielski, który stanowisko redaktora naczelnego “Newsweeka” objął w czerwcu 2022 r.

Sekielski pozostanie w Ringier Axel Springer Polska – będzie realizował projekty specjalne, niezmiennie będzie także prowadzić podcast “Naczelni”.

“W imieniu Zarządu bardzo dziękuję Tomkowi za profesjonalizm, zaangażowanie i utrzymanie najwyższych standardów jakości i niezależności w kierowaniu redakcją +Newsweeka+. Kierowany przez Tomka +Newsweek+ zyskał wielu nowych czytelników i podwoił liczbę subskrybentów. +Newsweek+ utrzymał pozycję czołowego tygodnika opinii na wymagającym rynku prasowym, a sama marka niezmiennie cieszy się dużym zaufaniem odbiorców. Tomasz jest bez wątpienia jednym z najlepszych polskich dziennikarzy. Bardzo się cieszę, że pozostaje w RASP” – podkreślił Aleksander Kutela, prezes RASP.

Do czasu powołania nowego redaktora naczelnego / redaktorki naczelnej “Newsweeka” p.o. szefa redakcji będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego. Na stanowisku zastępcy pozostaje także Dariusz Ćwiklak.

Źródło: PAP Autor: Anna Kruszyńska
Fot. X/Tomasz Sekielski

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij