Najnowsze wiadomości z kraju

Tolerancyjny Zachód. 7-letni chłopiec pobity w Wielkiej Brytanii “za bycie Polakiem”

Do skandalicznego ataku na tle rasistowskim doszło w w jednej ze szkół w brytyjskim Halifax. Siedmioletni chłopiec o imieniu Gabryś został pobity do nieprzytomności przez innych uczniów. Powód? Jak twierdzi ojciec dziecka, do napaści doszło tylko dlatego, że jest Polakiem.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Chłopiec został rano odwieziony przez mamę do szkoły. Po kilku godzinach rodzice Gabrysia zostali poinformowani przez pracowników placówki o konieczności przewiezienia ich syna do szpitala. “To nie był wypadek” – opisuje ojciec chłopca Karol Mizgalski.

Mężczyzna twierdzi, że Gabryś już od dłuższego czasu zmagał się z szykanami ze strony rówieśników, a także zastraszaniem. Głównym powodem dyskryminacji miało być jego polskie pochodzenie. Co ciekawe, dyrekcja szkoły wiedziała o problemach Gabrysia według relacji jego ojca, jednak w żaden sposób nie zareagowała. Również policja odmówiła wszczęcia dochodzenia uznając, iż “dziecko jest za mało pobite, aby się tym zajmować”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot. Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij