Wiadomości sportowe z kraju i świata

To zdjęcie przedzie do historii! Jakkolwiek zakończy się Euro, Duńczycy już stali się legendą

Dramatyczne zdarzenie, do jakiego doszło około 43. minuty meczu między Danią a Finlandią, z pewnością przejdzie do historii futbolu. Duński piłkarz, Christian Eriksen bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem upadł na boisko i stracił przytomność. Wokół zawodnika pojawiły się służby medyczne, a telewizja pokazała, jak ratownicy wykonują masaż serca. Przez długi czas nie było wiadomo, czy Eriksen przeżyje.

Na ciągnące się w nieskończoność minuty cały piłkarski świat zamarł w oczekiwaniu na informacje o stanie zdrowia Duńczyka. Wszystkim towarzyszyły ogromne emocje, w niejednym domu z pewnością pojawiły się łzy. Zanim przyszła wiadomość, że udało się uratować piłkarza i jego stan jest stabilny, wszyscy drżeliśmy z obawą o to, że sytuacja zakończy się tragicznie.

W tym czasie w mediach, także społecznościowych, pojawiało się mnóstwo spekulacji, rozbieżne informacje płynęły z różnych stron. Wszyscy odetchnęli dopiero wówczas, gdy ojciec piłkarza potwierdził, że Christian jest przytomny, rozmawia, jest z nim kontakt. 

Moment, w którym doszło do tego dramatycznego zdarzenia pozostanie w pamięci wszystkich kibiców na zawsze. Z reguły w takich chwilach brakuje słów. Piłka nożna schodzi na drugi albo trzeci plan, sport przestaje mieć znaczenie. Tym cenniejsze są zdjęcia, które udało się zrobić w tym czasie reporterom. One bez wątpienia także przejdą do historii. Mówią znacznie więcej niż jakiekolwiek słowa.

Na tych kilku migawkach widzimy co zdarzyło się po tym, kiedy Eriksen padł na boisko.

Jego koledzy z reprezentacji i sędzia Anthony Taylor zareagowali błyskawicznie. Wezwano pomoc, a kapitan Duńczyków Simon Kjær wyciągnął język Eriksena i rozpoczął resuscytację zanim jeszcze dobiegli ratownicy. W tym czasie Kasper Schmeichel, bramkarz Danii, zaopiekował się płaczącą partnerką piłkarza. Osłonił ją od medialnego zgiełku, przytulił i próbował pocieszyć. Pozostali zawodnicy utworzyli mur, swoistą tarczę wokół leżącego na murawie kolegi.

Tak wygląda drużyna. Jej dojrzała i błyskawiczna reakcja pomogła uratować coś znacznie cenniejszego niż jakikolwiek puchar czy medal. Cokolwiek wydarzy się na mistrzostwach Europy sensie sportowym, piłkarze Danii już przeszli do legendy i zasłużyli na ogromny szacunek. 

Źródło: Stefczyk.info Autor: Artur Ceyrowski
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij