To trzeba zobaczyć! Klimatyści próbowali zakłócić wojskową paradę, nie skończyło się to dla nich dobrze Rozrywka

To trzeba zobaczyć! Klimatyści próbowali zakłócić wojskową paradę, nie skończyło się to dla nich dobrze

Grupa brytyjskich klimatystów próbowała zablokować paradę wojskową. Żołnierze się jednak nie zatrzymali.

Brytyjka królowa Elżbieta II obchodzi swoje oficjalne urodziny – te prawdziwe, świętowane z rodziną, ma w kwietniu – i Platynowy Jubileusz. Z tej okazji w Wielkiej Brytanii odbyła się jak co roku ceremonia Trooping the Colour, czyli tradycyjna parada wojskowa.

W tym roku doszło jednak do nieprzyjemnego incydentu. Na słynnej londyńskiej ulicy The Mall, łączącej pałac Buckingham z Trafalgar Square, grupa klimatystów próbowała zablokować paradę siadając na jezdni przed maszerującą orkiestrą wojskową. Brytyjscy klimatyści często blokują tak ulice. W przeciwieństwie do samochodów żołnierze jednak się nie zatrzymali i po prostu po nich przeszli.

Równocześnie do akcji weszli obstawiający ceremonię funkcjonariusze Policji Metropolitarnej. Klimatyści zostali błyskawicznie ściągnięci z ulicy. Tłum nagrodził działania policji rzęsistymi brawami. Na swoim Twitterze policjanci poinformowali, że aresztowano ich z powodu nielegalnego blokowania drogi.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: WM
Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
Obserwuj nas w Google News

Ankieta

Kto będzie następnym prezydentem Polski?
Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Karol Nawrocki: również mam kopertę dla Rafała Trzaskowskiego 0 0

Karol Nawrocki: również mam kopertę dla Rafała Trzaskowskiego

Kamrat Putina skazany za napaści seksualne 0 0

Kamrat Putina skazany za napaści seksualne

Kraków nie dla Rosjan – konsulat do likwidacji 0 0

Kraków nie dla Rosjan – konsulat do likwidacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij