Najnowsze wiadomości z kraju

To prawdopodobnie najwyższe podwyżki energii w historii III RP. Podziękujmy Tuskowi i ekipie

Uwaga, trzymajcie się za portfele! Tuskowe podwyżki cen energii obowiązują już od dzisiaj. Jednocześnie nieudolny rząd i marszałek Sejmu Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi odmawiają zajęcia się antypodwyżkową ustawą PiS, pod którą podpisało się 140 tysięcy Polaków.

O tym, co czeka już niebawem polskie rodziny mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie politycy Prawa i Sprawiedliwości.

– Podwyżki cen energii, podwyżki cen gazu, ciepła systemowego. To jest to wszystko, co funduje Donald Tusk i jego ekipa polskim gospodarstwom domowym. Jest to wyraz nieudolności rządu koalicja 13 grudnia – powiedział szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. – Dziś mamy do czynienia z próbą zamazania obrazu tej sytuacji, politycy koalicji starają się opowiadać różne bajki, że uciążliwość podwyżek będzie mniejsza niż oczekiwano – dodał.

Błaszczak przypomniał, że na początku czerwca PiS złożył obywatelski projekt ustawy, której przyjęcie zatrzymałoby falę podwyżek. Podpisy złożyło pod nim 140 tys. Polaków.

– Marszałek Sejmu mówi, że na przyszłym posiedzeniu Sejm się tym projektem zajmie, ale pewnie znając tych, którzy dziś Polską rządzą, ten projekt trafi gdzieś do komisji i będzie w komisji leżał. Domagamy się tego, żeby ten projekt obywatelski stał się obowiązującym w naszym kraju prawem – powiedział Mariusz Błaszczak.

– Donald „pięćdziesiąt procent” Tusk i Paulina „pięćdziesiąt procent” Hennig-Kloska wprowadzają najprawdopodobniej największe i najwyższe jednorazowe podwyżki energii elektrycznej w III RP. Wczoraj taryfa za energię elektryczną to było 413 zł za 1 MWh, a od teraz to będzie 623 zł, czyli to jest prawie 51%. Polscy emeryci, renciści, matki samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne – wszyscy Polacy będą mieć wyższe ceny energii elektrycznej za sprawą Donalda Tuska i Pauliny Hennig-Kloski. Takie są fakty – stwierdził poseł Janusz Kowalski.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij